Hlavní výrobní technologií je svařování. V tomto oboru máme největší tradici a zkušenosti. K této technologii máme k dispozici dělení na gravitační pásové pile a broušení na pásové brusce. Pro zpracování výkresové dokumentace používáme 3D CAD řešení SolidWorks a pro řízení výroby máme zavedený systém Helios. Ověřování kvality svarů v rámci předvýrobních či pracovních zkoušek se provádí na pracovišti pro zjišťování makrostruktury svarů. V budoucnu plánujeme postupně rozšiřovat strojový park a doplňovat výrobu o další nezbytné technologie.

Ostatní technologie, jako je laser, vodní paprsek, ohraňovací lis, vysekávání, obrábění, povrchové úpravy aj., jsou řešeny kooperací. Vzhledem k tomu, že všechny nakupované technologie jsou velmi dobře dostupné u našich dlouholetých certifikovaných partnerů, jsme schopni dodávat zákazníkům kompletně hotové výrobky v té nejvyšší kvalitě.

Svařování

Se svařováním to myslíme naprosto vážně. Proto kromě zkušeného a certifikovaného personálu disponujeme také tím nejlepším a nejmodernějším vybavením, co je na globálním trhu k dispozici. Tato zařízení nám umožňují svařovat všechny kovy a slitiny metodou 131 (MIG), 135 (MAG), 141 (TIG) a 111 (MMA).

Fronius TPS 320i Pulse

Fronius MagicWave 3000 Comfort

Novinka Plně mechanizované pracoviště pro provádění nepřetržitých lineárních svarů

Pracoviště se skládá z vozíku FDV 22 napojeného na svařovací zdroj TPS 320i Pulse od výrobce Fronius. Celý proces svařování je řízen přes vozík FDV 22, který se pohybuje po 3m dlouhé dráze, a ve kterém je upnut svařovací hořák a umožňuje tak provádět nejenom kontinuální svary, ale i stehování.

Pro zlepšení rozměrové přesnosti svařovaných výrobků nebo pro lepší odvod tepla ze svařence, používáme plazma-nitridované svářecí stoly značky Siegmund a svařovací přípravky.

Dělení

Řezání profilů, trubek a tyčí provádíme na dvourychlostní gravitační pásové pile BOMAR Ergonomic 275.230 DG s oboustranně natáčecím ramenem v rozsahu úhlů v rozmezí 45 stupňů doleva a 60 stupňů doprava při stálé poloze upnutého materiálu. Řezné parametry při 0 stupních jsou pro kruhové průřezy 230 mm a pro obdélníkové průřezy 275 × 200 resp. 250 × 230 mm.

Makrostruktura

Pro pravidelné ověřování kvality svarů a způsobilosti svářečů v rámci provádění předvýrobních zkoušek a během výroby máme k dispozici pracoviště pro zjišťování a vyhodnocování makrostruktury svarů.

Ostatní

Tyto operace nakupujeme od našich ověřených dodavatelů.

  • CNC zpracování plechu
  • CNC obrábění
  • Povrchové úpravy
  • 3D CAD
© foxt.cz · Homepage